Skip to: site menu | section menu | main content

ארגונומיה בתנועה

מניעה וטיפול בנזקים גופניים לעובדים

סיפורי הצלחה - שיטת ארגונומיה בתנועה


הזמינו עכשיו מפגש ניסיון ופגישת היכרות עם השיטה.
התקשרו: 4532312–050
או שלחו הודעה באמצעות:
טופס ליצירת קשר

ארז אלון
ארז אלון - מפתח ומנחה "ארגונומיה בתנועה"

חזרה לראש העמוד

יסודות השיטה:

"עם התפתחות הציוויליזציה נוצרו כלים ומכשירים משוכללים יותר, המשרתים את האדם בתחומים רבים. האביזרים הללו הקלו על חייו של האדם והעלו את רמת חייו, אך בד בבד יצרו בעיות חדשות.
אחת החמורות שבהן: הפחתה ניכרת של תנועת האדם, כלומר, ניוון גופני שנובע מעודף שכלולים טכנולוגיים."

מתוך "תנועה וחפץ" מאת דרורה אלון מפתחת השיטה

ראו תכנים נוספים

ניתן להתאים את אופי והיקף הפעילות לצרכים ולאפשרויות של הארגון שלכם.
נשמח לספק פרטים נוספים ולקבוע פגישת היכרות 4532312–050

"ארגונומיה בתנועה" - סיפורי הצלחה

בעמוד זה תוכלו לקרוא על סיפורי הצלחה ארגוניים ואישיים בהפעלת שיטת "ארגונומיה בתנועה".

מע"מ תל אביב - סדנאות "ארגונומיה בתנועה" לעובדים

מאוקטובר 2003 מופעלת תכנית ארגונומיה בתנועה באופן קבוע במשרדי מע"מ ת"א.
שלוש קבוצות עובדים בנות 8 אנשים כל אחת מקבלות שני שיעורים בשבוע, משך כל שיעור הוא 40 דקות. הפעילות מבוצעת בחדר ממ"ד שפונה לצורך מטרה זו, על גבי מזרונים.
אוכלוסיית המשתתפים מורכבת מנשים וגברים כאחד, בגילאי 22-57. כל המשתתפים מדווחים על שיפור משמעותי במגוון של בעיות גופניות ובעיקר על הטבה משמעותית במצב בעיות הגב.
גם בדוגמא פרטית זו נערכה התאמה ליכולות ולדרישות של הארגון - במיקום השיעורים, הרכב הקבוצות, משך הפעילות ואופייה ועוד.


סיפור אישי - סיפורה של דליה

דליה (שם בדוי), כיום בת 60, החלה להתעמל בסטודיו של דרורה אלון לפני 20 שנה. 

"כל השנים עסקתי בספורט – רכיבה על סוסים, שייט ומחול. בשנת 64 התהפכתי עם רכב שטח. סבלתי מפריצת דיסק בחוליות הצוואר אך אז לא איבחנו זאת. המשכתי בפעילות רבה ואז, בגיל 40, החלו להופיע כאבים ביד שמאל – ללא כל סיבה. תוך יומיים הכאבים התפשטו ונשארתי משותקת במיטה. הכאבים נמשכו, פיתחתי דלקת פרקים "ונדדתי" בין טיפולים שונים – ממרפאות כאב ועד זריקות קורטיזון!
כשכל זה לא עזר התחלתי לחפש פתרון מסוג אחר. 

הגעתי לסטודיו ושוחחתי עם דרורה (מפתחת אד"מ בתנועה). מיד הבנתי שזה מה שחיפשתי – לא מילים מפוצצות ולא תרופת פלאים.  מעולם לא השקעתי לפני כן מחשבה על הדרך. הבנתי שעלי לחשוב על שינוי דרך חיי.
הבנתי שתוצאות רציניות לא יכולות להיות מיידיות וכך אכן היה – אחרי חודש של עבודה התחלתי להרגיש שינוי. יכולתי לפחות להמשיך בעבודתי בבנק עם כאב נסבל.
בהדרגה פחתו הכאבים והתחלתי לראות שיפור בגוף – יכולתי לשוב ולהרים את הידיים מעל גובה הכתפיים. מבחינתי זה היה נס!

בנוסף - השקט נכנס כגורם בחיי בכלל. עם היציאה לגמלאות עשיתי קורס הסמכה להתעמלות מבוגרים ואני מישמת היום את מה שלמדתי, ועדיין לומדת, בגישת אד"מ בתנועה.

הנפלא הוא שיש לי כלים לעבוד ולחפש פתרונות גם לאנשים במצב אבוד לכאורה – אשה עם שיתוק בחצי גוף שהגיעה אלי נעזרת באד"מ בתנועה כדי לחפש דרכים לשיפור מצבה ויותר מזה – כדי למצוא עניין מחודש בתנועת גופה! ניסיתי מקומות רבים ושום מקום לא היה דומה. קשה להגדיר את השוני במילים אבל אולי זו החשיבות של חיפוש הדרך. הדרך מעניינת ולכן גם אחרי 20 שנה פה אני מגלה כל פעם דברים חדשים".

סיפור אישי - סיפורה של אנה (שם בדוי)

תמיד הייתי טיפוס ספורטיבי מאד – התחריתי ואף זכיתי במדליות באתלטיקה קלה. הייתי תחרותית מאד. הגוף מעולם לא בגד בי ואני הפסקתי לחשוב עליו עד גיל 32. בגיל זה התחילה להפריע לי תחושת "הדלדלות". כתגובה, התחלתי באורח חיים שחשבתי שהוא בריא – הפסקתי לעשן, התחלתי ללכת על הליכון והתעמלתי באינטנסיביות במכון כושר - אבל כל זאת עשיתי עם מוטיבציה תחרותית של ספורטאית.
במהרה התחילו להיות לכך "תוצאות" – כאבי גב תחתון, בעיות בברכיים, דלקת במפרק ירך, והקש ששבר את גב הגמל – השבתה של שבוע עם גב תפוס. אז ממש נבהלתי. התחלתי ללכת לכירופרקט, הייתי על 2 כדורי מגה גלופלקס ליום ועדיין לא חל שיפור.
לא הבנתי מה אני עושה לא טוב - הרי מודעות גופנית יש לי (כך חשבתי...), ואני עוסקת בפעילות גופנית מבוקרת. על סף הייאוש הגעתי לדרורה אלון (ולסטודיו של אד"מ) דרך שמועה מלקוחה שלי. לא הבנתי למה התעקשו איתי שאין שיעור ניסיון אלא חודש מלא במקרה שלי. מזל שכך – בשיעורים הראשונים עדיין לא הבנתי לאן נפלתי, לא הרגשתי שום שינוי אבל בתום החודש התחלתי להרגיש טוב יותר עם הגוף שלי, בהדרגה המצב השתפר ובעיקר הבנתי כמה מורכב ומסובך הוא תהליך מציאת הדבר הנכון לגופי.

כיום אני שנה וחודשיים בסטודיו, מכאבי ברכיים שכחתי, חזרתי לצעוד, בכלל טוב לי יותר עם גופי אבל המתנה הנפלאה ביותר היא ההבנה והמודעות שלי"

מידע נוסף

על מנת ללמוד עוד על שיטת "ארגונומיה בתנועה" אתם מוזמנים: