שאלות נפוצות - "ליישר אותכם זו המומחיות שלנו"


מה נחוץ כדי לתרגל?

מעט מאד וזול מאד – ברמה בסיסית ביותר של ייעוץ ארגונומי הפעילות מתבצעת במקום הישיבה \סביבת העובד ותוך הפעלה במצב רגיל שבו הוא עובד – ישיבה\עמידה\הליכה, ברמת שיקום וטיפול יסודי יותר אנו נדרשים למקום שבו ניתן לשכב בצורה נוחה בגוף ישר, רצפה נקייה ורצוי מזרון אישי קטן.

ניתן כמובן לשפר עוד יותר על ידי שימוש בעזרי כושר שונים אולם בכל מקרה אלו עזרים פשוטים וזולים – מקל, כדור, גומי וכ"ו

תוך כמה זמן רואים שיפור?

גורמים רבים משפיעים על משך זמן זה, על התוצאות ומשכן – לרוב ניתן לחוש בשינוי לטובה כבר בין שיעור אחד לשלושה (בתנאי שמדובר על 45 דקות בתדירות פעמיים בשבוע!), תחושה מבוססת יותר בגוף נכרת לאחר חודש תרגול וככל שהזמן עובר התוצאות נשארות יותר ויותר בגוף.

צריך לזכור שלתוך משוואה זו נכנסים מצבו וגילו של המתאמן וגורמים נוספים!

האם זה מתאים לכל עובד?

בפירוש - כן! השיטה יכולה להתאים עצמה לעבודה משרדית בעלת מאפייני חוסר תנועה ממש כמו עבודה מאומצת מדי.

במהלך השנים הוכחה יעילות הטכניקה גם במקרים גופניים קשים וגם אצל אנשים בני למעלה מ80!

כיוון שהשיטה הינה ללא מגע ובביגוד רגיל ויומיומי גם אנשים דתיים (ואף נשים דתיות) יכולים להתעמל.

מדוע השיטה מתאימה דווקא לארגונים?

ארגונומיה בתנועה נבנית תוך דיאלוג עם סביבת העבודה הישירה של כל מקום ומקום ולפי הצרכים הייחודיים. כתוצאה מכך היא ממוקדת בבעיות ספציפיות האופיניות למקום\ארגון מסוים כמו כן – הפעלת השיטה מתוך הארגון מונעת מצב בו עובדים אינם לוקחים אחריות אישית ואינם מטפלים בעצמם בזמנם הפנוי ו\או בצורה לקויה.

מהן "סדנאות תנועה" ומדוע חשוב להשקיע דווקא בהן?

מתוך אפשרויות השיטה – הרצאה, ייעוץ ארגונומי וסדנאות, מרכיב הסדנא הוא הפתרון היסודי ביותר בכך שהוא מלמד את האדם להשתמש נכון בגופו גם כאשר לא ניתן לשפר אופטימלית את סביבתו וכן בהיותו תזכורת מתמדת ולא הרצאה חד פעמית.

הסדנא הינה שיעור תנועה ותרגול גופני בין 10 ל45 דקות היכולה להמשך ללא הפסקה לאורך כל שנת העבודה!

כיצד ניתן להכיר את השיטה?

הכרות ראשונית ניתן לבצע ע"י הזמנת פגישה ללא התחייבות או תשלום \או שיעור נסיון חינם. מומלץ גם לבוא ולראות בפועל הפעלת השיטה במקומות אחרים (ע"י יצירת קשר עם ארז אלון). דרך נוספת היא הזמנת הרצאה מעשית לכלל העובדים (תמורת תשלום ) שתהווה גם תמריץ לפעילות העובדים בסדנאות.