ארגונומיה בתנועה - פרופיל חברה, חזון ומקורות

ארז אלון

30 שנות תנועה ריקוד והדרכה בתחום הבריאות והגוף
מורה לגוף ותנועה, יועץ ארגונומי, אבא ובעל, רקדן


"ארגונומיה בתנועה" פותחה בשנת 2004 ע"י ארז אלון יועץ ארגונומי, מטפל בתנועה בגישת אד"מ, רקדן ומורה למחול ותנועה.

חזון החברה: שיפור איכות חיים לפרט ולסביבה על ידי שילוב ארגונומיה ותרגול גופני.

במשך 30 שנות טיפול באנשים עם מגוון בעיות שריר-שלד, למדתי כי עומס החיים והעבודה אחראים לפגיעות רבות גופנית, כלכלית ונפשית - 85% מהבוגרים סובלים מכאבי גב, 35% אחוז מהיעדרויות העבודה הן תוצאה מכך.

34,600$ בממוצע מפסיד המשק בארה"ב כל שנה לכל 100 עובדים כתוצאה מכך. (נכון לשנת 2000) כדי למזער נזקים אלו צריך לחשוב לא רק על שיקום אלא על מניעה.

בכל עבודה, הגוף הוא ה"כלי" הראשוני שעליו אנו צריכים לסמוך.

כך פיתחתי את "ארגונומיה בתנועה" המשלבת התייחסות לעומס הסביבה והעבודה (ארגונומיה) עם שיפור הכושר התפקודי של האדם (תרגול גופני תנועה ויציבה).

כמדריך ומורה הבנתי כי ללא תהליך יסודי ונכון של הטמעת הערכים והיכולות אין ערך לתיקון ולכן "ארגונומיה בתנועה "מדגישה דרכי העברת חומר קליטות ומענינות רובן תוך שילוב תרגול גופני.

העומס המופעל על הפרט נובע משילוב גורמי סביבה- גוף- נפש -וחברה וכך גם הפתרון שמוצע נבנה מתוך ניתוח כלל ההשפעות על איכות העבודה והעובד.

התוכנית פועלת והופעלה במגוון רחב מאד של חברות\ארגונים: בתי- המשפט, איביי ,HP ,אמדוקס, קוקה קולה, חברת החשמל, המוסד לבטיחות וגהות, סימנס ועוד

והותאמה למגוון עצום של קהלי יעד: עובדי היטק, עובדי תברואה, פסי ייצור, עצמאיים, הגיל השלישי, ילדים ועוד.

היקף הפעילות מותאם לייעדי ביצוע מוגדרים כאשר את כולם מלווה המוטו המרכזי של החברה: "להעניק מנוף אמיתי לשדרוג איכות החיים ואורח החיים לאורך זמן"